Nem adhat elő az ELTE-n a NAV-botrány kirobbantója
Dezső Tamás dékán nem engedélyezte, hogy a Hallgatói Hálózat vendégeként előadást tartson az ELTE BTK-n Horváth András, a NAV-botrányt kipattintó volt ellenőr.
Dezső Tamás dékán nem engedélyezte, hogy a Hallgatói Hálózat vendégeként előadást tartson az ELTE BTK-n Horváth András, a NAV-botrányt kipattintó volt ellenőr.
Az Együtt-PM a nemzetgazdasági miniszterhez és az Állami Számvevőszék (ÁSZ) elnökéhez fordul az állítólagos áfacsalásokkal kapcsolatos ügy miatt, valamint az illetékes országgyűlési bizottság összehívását kezdeményezi az érintettek meghallgatásával.
A NAV-botrány későbbi kirobbantója két éve már megkeresett fideszes politikai vezetőket, köztük Rogán Antalt és a Nemzetgazdasági Minisztériumot is, hogy figyelmeztesse őket a hatalmas áfacsalásokra. Akkor nem foglalkoztak vele – írja az Átlátszó.hu. A lap közli Horváth András 2011-es feljegyzését.
A tiszta adóhatóságért és a becsületes adózókért tüntetést szervez az LMP pénteken délutánra a NAV Dob utcai épülete elé.
Képviselőket kérdeztünk azzal kapcsolatban, hogy a NAV volt munkatársa, Horváth András kitálalt az adóhatóság ügyeiről. Szerinte a nagyobb hazai cégek és multik évente több mint ezermilliárd forint értékben csalnak adót, amihez kormányzati körök támogatásával az adóhatóság is asszisztál. Volt, aki szerint ha az állítások igazak, annak súlyos következményeinek kellene, hogy legyenek, van, aki szerint nem a parlament dolga ezzel foglalkozni. Pálffy István KDNP-s képviselőnek "nincs véleménye".
Ángyán József szerint a Fidesz és az MSZP azzal, hogy nem támogatja az adóhatósággal kapcsolatos vizsgálóbizottság felállítását, azt bizonyítja, hogy "egységes maffiahálózat irányítja a háttérből a politikát" évtizedek óta.
Az LMP érdemi vizsgálatot követel abban a Nemzeti Adó- és Vámhivatal (NAV) volt ellenőrzési koordinátora által kirobbantott ügyben, ahol Horváth András állítása szerint nagyvállalatok ezermilliárd forintos értékben csalnak adót a hatóság tudomásával.
Nem igaz, hogy az adóhatóság nem tudott korábban arról, hogy ezermilliárd forintos nagyságrendű áfacsalással működhet a kiskereskedelem. A Vs.hu a NAV belső terjesztésű lapjából szemlézett.
A hatóságok az időt húzzák, a pártok el akarják tussolni az adócsalási botrányt, az emberekben viszont rendszerváltó hangulat kezd kialakulni - ismét megszólalt a NAV-ot és a legnagyobb cégeket adócsalással vádoló volt adóellenőr.
Egyre többen elégelik meg, ha a közigazgatás korrupt vagy a közpénzeket meglopják. Néhány éve még alig lehetett példát találni arra, hogy civilek névvel vagy név nélkül a nyilvánosság elé állnak olyan információkkal, melyek visszaélésekkel kapcsolatban a tudomásukra jutott. Ma már Snowdenek példái és korrupcióellenes civil szervezetek segítenek abban, hogy Magyarországon is minél több mélytorok legyen.
Felkavarta az állóvizet Horváth András volt adóellenőr színre lépése, aki szerint 1000 milliárdos tétel az, amit a legnagyobbak évente elcsalnak, miközben a NAV ezekben az ügyekben rendszeresen nem lép fel kellő erővel. Horváth szerint ő nem a levegőbe beszél, egyes adótanácsadók ugyanakkor kétségeiknek adtak hangot az intézményesített "letelefonálásokról" hallva, ráadásul szerintük nem is biztos, hogy egy ember ilyen mélységben átláthatta a rendszer működését. A hvg.hu által megkérdezett kiskereskedelmi láncok közölték, minden előírást betartottak, alapvető érdekük a tiszta kereskedelem, illetve van olyan cég, amely nem is lehet érintett határon átnyúló adócsalásban, mivel forgalmazott termékeinek 90 százaléka magyar.
Foglyul ejtették a NAV-ot – állítja Horváth András, az a volt adóellenőr, aki a napokban azt állította, ezermilliárdos adócsalások felett huny szemet az adóhatóság, ha nagyadózókról van szó. Az interjúban elmagyarázza az adócsalási szisztéma működését. Állítása szerint a kiemelt adózókkal a NAV minden évben megállapodik.
Az Élőlánc Magyarországért kiáll a kitálaló volt NAV-os munkatárs mellett, akit az adóhivatal feljelent "az intézmény működését érintő megalapozatlan, rágalmazó kijelentései" miatt.
Vizsgálóbizottság felállítását kezdeményezi a Lehet Más a Politika a NAV-ról megjelent információk miatt, amelyek szerint az adóhatóság számos nagyadózónál szabotálta a vizsgálatokat. Az LMP a 2002-2013 közötti időszakot vizsgálná azok után, hogy az adóhatóság egy lemondott munkatársa a nyilvánosság elé állt egyes nagy hazai és multinacionális cégek kormányzat által támogatott adócsalása ügyében.
Az MSZP szerint egyre kevesebb a tehetős turista Magyarországon, aminek egyik oka a Malév megszűnése.